Evde bir haftada kilo vermek isteyenler için faydalı ipuçları

Her kadın en az bir kez evde bir haftada nasıl kilo vereceğini merak etmiştir, bu gerçek mi? Dört kurala bağlı kalarak, istenen sonucu elde etmek, fazla kilolardan kurtulmak kolaydır:

 • Kendine inan.
 • Diyet.
 • Fiziksel egzersizler.
 • Kozmetik prosedürler.

başaracağım

Kilo vermeye başlamadan önce kendinize inanmalısınız. Her şeyin yoluna gireceğine dair güven, başarının anahtarıdır. Net hedefler belirleyin, motive edici bir sebep bulun. Bir aynanın önünde durun ve şunu söyleyin:"Ben güçlüyüm. Her şeyi başaracağım. Bunu istiyorum".

Hayalini kurduğunuz ama kilolu olduğunuz için alamadığınız kıyafetler, mükemmel kadın figürleri, zayıfken kendi fotoğraflarınızdan bir fotoğraf kolajı yapın. Mevcut halinizin bir fotoğrafını ekranın ortasına yerleştirin. Başka bir kağıt yaprağınaağırlığı parlak, büyük sayılarla yazınhangisini hedefliyorsun. Bu resimleri sık sık göreceğiniz bir yere asın.

Bir haftada kilo vermek için motivasyon olarak kendin yap fotoğraf kolajı

Güçlü yönlerinizi gerçekçi bir şekilde değerlendirin, gerçekçi olmayan hedefler belirlemeyin. Haftada 15 kg ile hemen kilo vermek imkansızdır.

beslenme düzeltme

Fiziksel antrenmana başlamadan önce, diyetinizi ayarlamanız gerekir.

 1. Tatlı, un, kızarmış, pişmiş reddediyoruz.
 2. Günde yenen yiyeceklerin kalori içeriği 1600 kC'yi geçmez.
 3. Günde en az iki litre karbonatsız içme suyu içiyoruz.
 4. Son yemek yatmadan en az 3 saat önce.
Bir hafta içinde kilo vermeye karar verirseniz, diyetinizi ayarlamanız gerekir.

Bu dört kural kilo vermeye karar veren herkes için geçerlidir. Vermek istediğiniz kilo sayısına bağlı olarak, belirli bir diyet uygulamanız gerekir. Ayda 2 kg veya 3 kg atmaya karar verdik, sonra kendimizi ayarlamalarla sınırlayabiliriz. Daha fazla kilo vermeniz gerekiyorsa, özel bir diyet uygulamanız gerekecektir:

İlk gün:

 1. 60 gr. haşlanmış, pişmiş balık;
 2. Bir adet yumuşak haşlanmış yumurta, 100 gr. süzme peynir;
 3. Bir adet pişmiş elma.

İkinci gün:

 1. 60 gr. haşlanmış dana eti;
 2. 200 mililitre kefir;
 3. 10 gr. ham havuçlar;
 4. Bir adet pişmiş elma.
Bir hafta içinde kilo kaybı için diyette pişmiş elma

Üçüncü gün:

 1. 0, 2 kg. balık;
 2. 0, 2 kg. Esmer pirinç;
 3. Bir domates;
 4. Bir adet pişmiş elma.

Dördüncü gün:

 1. 60 gr. haşlanmış tavuk;
 2. 200 mililitre kefir;
 3. Bir taze salatalık.

Beşinci gün:

 1. 60 gr. dana eti;
 2. 0, 2 kg. karabuğday;
 3. Pişmiş elma.

Altıncı gün:

 1. 200 mililitre sebze suyu;
 2. haşlanmış yumurta;
 3. 10 gr. havuçlar.

Yedinci Gün:

 1. 60 gr. haşlanmış, pişmiş balık;
 2. Bir adet yumuşak haşlanmış yumurta;
 3. 100 gr. süzme peynir;
 4. Bir adet pişmiş elma.
Haftalık kilo verme menüsü pişmiş balık içerir

Hafta boyunca zencefil suyu için. Bu diyeti uygulayarak haftada 5 kilo verebilirsiniz.

Fitness ile kilo verin

Fitness yapmadan önce, bir ısınma yapmanız gerekir. Bu hafif on dakikalık kompleks, eklemleri germeye, kasları ısıtmaya yardımcı olacaktır.

Isınmak:

 1. Başlığı saat yönünde (9 kez), ardından saat yönünün tersine (9) çevirin.
 2. Ellerinizi göğüs çizgisine yerleştirin, her biri 9 tekrar olacak şekilde ellerinizi yumruk haline getirerek daireyi kaydırın.
 3. Kollarınızı yanlara kaldırın, dirsek eklemleriniz öne (geri), dokuz tur olacak şekilde dairesel hareketler yapın.
 4. Kollarınız ileri, aynı sayı geri olacak şekilde dokuz tam dairesel hareket yapın.
 5. Kalçalarınızla bir daire çizin, dokuz tekrar sağa, aynı sayıda tekrar sola.
 6. Dizde bükülmüş bacağınızı duvar yönünde alın, kalça eklemlerini 9 tur ileri, ardından aynı miktarda geri yapın.
 7. Bacağın pozisyonunu değiştirmeden, diz eklemi ile farklı yönlerde dokuz kez kaydırın.
 8. Ayağın dokuz dönüş hareketini saat yönünde (saat yönünün tersine) döndürün.
 9. Karşı bacak için son üç egzersizi tekrarlayın.
 10. Yerinde zıplamak 30 tekrar, koşarak değiştirilebilir.
 11. Aç karnına egzersiz yapmaya başlayın. Antrenmandan sonra en geç iki saat sonra yiyebilirsiniz.
Evde kilo vermek için ısınma

İlk gün

 • Isınma kompleksi.
 • Düz bir sırt yapın, ayaklarınızı omuzlarınızın çizgisine yerleştirin, ellerinizi kaldırın, bir yumruğa sıkın, omuzlar alçaltılmış. Tüm gücünüzle yumruklarınızı sıkın, dirseklerinizi yanlara doğru uzatın. Yürütmenin uzunluğu yirmi saniyedir. Dört kez tekrarlayın.
 • Sırtınızı düzeltin, ayaklarınızı omuzlarınızla aynı hizaya getirin. Ellerini geri al, avuç içi yukarı. Yürütmenin uzunluğu yirmi saniyedir. Dört kez tekrarlayın.
 • Düz bir sırt yapın, ayaklarınızı omuzlarınızla aynı hizaya getirin. Kollarınızı yukarı ve sağa doğru uzatın. Egzersizin süresi yirmi saniye, dört tekrar (sağ, sol).
 • Sırt düz, ayakları omuz hizasında yerleştirin. Sağ eli yukarı çekin, solu aşağı çekin. Yürütmenin uzunluğu yirmi saniyedir. Dört kez tekrarlayın.
 • Düz bir sırt ile ayaklarınızı bir araya getirin. Ellerini geri al, avuç içi yukarı. Yere paralel bükün, ellerinizi öne doğru hareket ettirin. Eğilin, parmaklarınızla zemine dokunun, eğimi on saniye sabitleyin. Yavaşça düzeltin. Dört tekrar.
 • Ayaklarınızı geniş, ayak parmaklarınızı birbirinden ayırın. Oturun, kalçaların çizgisi zemine paralel olmalıdır. Kollarınızı yanlara yayın, avuç içi yukarı. Squat'ı yirmi saniye boyunca yapın. Tekrar sayısı dörttür.
 • Kol mesafesinde duvara doğru yürüyün. Ellerinizi duvara yaslayın, yirmi şınav, duvara paralel dirsekler yapın.
Fitness ve diyet ayarlamaları sayesinde ince vücut

Eğitimin ikinci günü

Yüzme, banyoyu değiştirebilirsiniz.

Eğitimin üçüncü günü

 1. Isınmak.
 2. Halıya uzanın, parmaklarınızı başın parietal kısmındaki kaleye sabitleyin, dizlerinizi bükün. Başınızı kaldırın, karın kaslarınızı zorlayın, kulaklarınızı dirseklerinizle kapatmayın. Çene ve göğüs arasına bir yumruk yerleştirilebilir. On ikiye kadar sayarak başınızı indirin. On beş tekrar.
 3. Sırtınızı mindere bastırın, kollarınızı yanlara doğru bastırın, bacaklarınızı dizlerden bükün, yere paralel olarak kaldırın. Kaslarınızı zorlayın, dizlerinizi göğsünüze çekmeye çalışın, pelvisinizi beşe kadar indirin. On beş set.
 4. Sırtınızı mindere bastırın, elleriniz başınızın arkasında, bacaklarınızı dizlerden bükün, yere paralel olarak kaldırın. Çenenizi kaldırdığınız dizlerinize doğru uzatın, beşe kadar sayın, kendinizi indirin. On beş tekrar gerçekleştirin.
 5. Sırtınızı mindere bastırın, dirsekte bükülmüş kolunuzu karşı dizinize doğru uzatın. Her bacağa on beş eğim yapın.
 6. Sırtınızı mindere bastırın, ellerinizi başınızın arkasında bir kilitle sabitleyin. Dizlerinizi yere paralel bükerek kaldırın. Sağ bacağınızı düzeltin, sağ dirseğinizi sol dizinize doğru uzatın. Orijinal konumuna geri dönün. Hepsini sol ayakla tekrarlayın. On beş tekrar yapın.
 7. Yatarak vurgu yapın. Ayak parmaklarınızın üzerinde dinlenerek gövdenizi kaldırın. Sırt, omurga boyunca sıkı, düz bir çizgi oluşturur. Bu pozisyonda yirmi saniye kalın. Beş saniye ara, bir tekrar.

Dördüncü gün

Temiz havada yarım saat koşmak. Zorsa, bir saat boyunca tempolu yürüyüşle değiştirebilirsiniz.

Temiz havada koşmak, bir haftada kilo verme sürecine katkıda bulunmak

Beşinci gün

 1. Isınmak.
 2. Herhangi bir desteğe tutunun, ayaklarınızı kalça genişliğinde açın. Sağ bacağınızı, parmağınız size doğru on santimetre olacak şekilde kaldırın. Otuz saniye basılı tutun. Her iki bacağınızla dört asansörü tekrarlayın.
 3. Ellerinizle bir destek alın, ayaklarınız kalça genişliğinde açık olsun. Sağ bacağınızı çapraz olarak beş santimetre kaldırın, mümkün olduğunca yükseğe kaldırın, parmağınızı kendinize doğru çekin. Yirmi saniye basılı tutun. Diğer bacakla dört asansörü tekrarlayın.
 4. Dizlerinizle mindere inin, topuklar kapalı, düz kollarınızı göğüs çizgisine kaldırın. Düz bir geri alın, yirmi saniye bu şekilde durmaya çalışın. Tekrar sayısı dörttür.
 5. Oturun, bacaklarınızı ayaklarınızla katlayın, dizlerinizi ayırın, ellerinizi kalçanızın arkasında yere koyun, başınızı tavana doğru çekin. Kırk saniyelik dört tekrar gerçekleştirin.
 6. Sırtınızı mindere bastırın, dizlerinizi bükün, kollarınız vücut boyunca, ayaklarınız omuz genişliğinde açık, çoraplar içe dönük. Kalçanızı mümkün olduğunca yükseğe kaldırın. Otuz saniye boyunca en üstte dondurun. Dört kez tekrarlayın.
 7. Sırtınızı mindere bastırın, sol bacağınızı bükün, sağa doğru düzleştirin, bu bacağınızı hafifçe bükebilirsiniz. Parmaklarınızı sağ uyluğunuzun altına kapatın, sağ bacağınızı göğsünüze doğru çekin. Baş ve alt sırt yerden çıkmıyor. Yirmi saniye basılı tutun. Hepsini diğer bacakla tekrarlayın. 4 tekrar yapın.

altıncı gün

Yüzme.

Yedinci Gün

Bir egzersiz yapın. Hızlı bir tempoda iki saatlik bir yürüyüş yapabilirsiniz.

Bu kompleksle meşgul olmak kaybedersinizbir hafta içinde 4 kg.

Cilt bakımı

Haftada 3 kg'dan fazla kilo verdiğinizde cilt gevşek ve uyuşuk hale gelebilir. Bu nedenle, eğitim ve diyete paralel olarak kozmetik prosedürleri kullanabilirsiniz:

 • Günlük kullanım yağ yakıcı, nemlendirici, besleyici kremler;
 • Duş alırken peeling kullanın, masaj eldiveni ile değiştirebilirsiniz;
 • Sabah kontrast duşu alın;
 • Masaj sorunlu alanlar;
 • Antrenmandan sonra haftada iki kez özel bir kremle vücut sargısı yapın.
Bir haftalık kilo kaybından sonra harika bir figürü olan kızlar